Hipnoterapia

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywać to przeznaczeniem„. Carl Gustav Jung

Hipnoterapia to rodzaj terapii wykorzystująca hipnozę – jako technikę samodzielną lub uzupełniającą. Hipnoza to narzędzie do osiągnięcia pozytywnych efektów i radzenia sobie z różnego rodzaju problemami, czy zaburzeniami.

Nie warto obawiać się hipnozy. To naturalny stan umysłu, któremu towarzyszy uczucie relaksu i rozluźnienia. Opiera się na współpracy osoby hipnotyzowanej z hipnotyzerem. Niemożliwym jest przekazanie sugestii drugiej osobie, wbrew jej woli lub jej systemowi wartości. 

Zapraszam do zapoznania się z artykułem, w którym opisuję fakty i mity związane z hipnozą.

Czy hipnoza działa?

Hipnoza jest jedną z najczęściej badanych interwencji w neuronauce. Istnieje ponad 12 000 recenzowanych artykułów z badań klinicznych wykazujących jej głęboki, pozytywny wpływ. W 1951r. hipnoza została uznana za oficjalną technikę terapeutyczną w Wielkiej Brytanii. W USA w roku 1958 przez The American Medical Association oraz w 1961r. przez The American Psychiatric Association.

Leczenie hipnozą

Hipnoterapia uznana jest jako gałąź medycyny i jedna z metod oddziaływania terapeutycznego.

Hipnoterapia to terapia krótkoterminowa. Składa się z kilku lub kilkunastu spotkań. 

Metoda polegająca na docieraniu do głębszej części umysłu – podświadomości.

Zastosowanie hipnozy

Hipnoza jest skuteczną techniką terapeutyczną, dzięki której można wprowadzić nowe wzorce myślenia i/lub skutecznie wpłynąć na zachowanie. Pomaga w osiąganiu indywidualnego rozwoju oraz wspomaga leczenie różnych zaburzeń.

Ja pracuję przede wszystkim z problemami związanymi z nadwagą i odchudzaniem, zmianą negatywnych myśli, niekorzystnych reakcji emocjonalnych i wzorców zachowań, poprawą relacji, radzeniem sobie z nadmiernym stresem, zaburzeniami psychosomatycznymi.

Sesja hipnoterapii

Po krótkiej rozmowie i ustaleniu z jakim problemem mamy do czynienia przechodzimy do pracy. Terapeuta, stosując techniki relaksacyjne, wprowadza osobę hipnotyzowaną w stan odprężenia i wyciszenia. Co ważne, w trakcie całego procesu klient jest w pełni świadomy tego, co się dzieje. Podąża za głosem i sugestiami terapeuty.

Po przeprowadzonej sesji terapeuta powoli i łagodnie wyprowadza pacjenta ze stanu hipnozy oraz odbywa z nim rozmowę posthipnotyczną na temat odczuć i myśli towarzyszących minionej sesji.  

Ograniczenia

Większość osób jest zdolnych do wejścia w stan hipnozy. Niektórzy jednak mogą odznaczać się mniejszą podatnością na jej działanie. Z tego względu hipnozy nie stosuje się u osób z niepełnosprawnością intelektualną, silnymi zaburzeniami osobowości, psychozą oraz przyjmujących silne leki psychotropowe. Dodatkowo, hipnoterapia jest nieskuteczna u osób, które mają wobec niej nadmierne oczekiwania, nie wierzą w jej skuteczność lub nie wyrażają zgody na jej zastosowanie.  

Częste pytania

350 zł brutto w gabinecie

300 zł brutto online

Pakiety 3-4 sesji z rabatem.

Czas sesji jest bardzo indywidualny i nie można określić go z góry, ponieważ zależy on od problemu z jakim zgłosił się klient i przebiegu całego procesu. Czas ten waha się od 1,5 do 2 godzin.

Przyjęte jest, że na rozwiązanie jednego tematu potrzeba 3 sesji, niemniej zdarza się, że wystarczy jedna sesja i problem znika. Jest to sprawa indywidualna.

Najczęściej spotykamy się w systemie co 7 dni. Czasem zalecam dłuższą – 10-14-dniową przerwę, a czasem spotykamy się co 3 dni. Ten ostatni wariant może wynikać z pracy nad czymś nagłym, np. przygotowanie do rozmowy o pracę.

 

 

 1. Najszybciej odpowiadam na maila: kontakt@estasiowska.pl – opisz krótko z jaką sprawą chcesz pracować.

2. Można napisać też sms na nr telefonu: +48 607 280 761.

Na sesję możesz się umówić w Warszawie, przy Pl. Zbawiciela. Możemy także pracować online.

Zaczynamy od bezpłatnej, 30 minutowej konsultacji online lub przez telefon. 

Możesz sprawdzić, jak się czujesz w kontakcie ze mną i dlaczego jestem osobą, z którą chcesz pracować nad osiągnięciem swojego celu.

Następnie otrzymujesz ankietę, którą warto wypełnić i odesłać przed I sesją.

Podczas ostatniej sesji oceniamy postępy i skuteczność terapii.

  1. Co najmniej dobę przed sesją zero używek!
  2. W dniu sesji warto nie przejadać się.
  3. Na sesję warto przyjść w miarę wyspanym, aby podczas sesji po prostu nie zasnąć.

 

W hipnoterapii można doświadczyć różnych rodzajów zmian:

Natychmiastowa: czujesz dużą zmianę po sesji – w tym, jak myślisz, jak się czujesz, jak się zachowujesz, jak się czuje Twoje ciało.

Stopniowa: Obserwujesz stałe, drobne zmiany dzień po dniu.

Odroczona w czasie: Czasem się zdarza, że wydaje Ci się, że niewiele się zmieniło, i dopiero któregoś dnia w przyszłości dostrzegasz istotne zmiany i to, że Twoje życie wygląda inaczej.

Sesja online jest tak samo skuteczna, jak sesja w gabinecie.

 Tak. Po zakończeniu sesji świadomość wraca do codzienności i można wykonywać normalne czynności. Ja zalecam jednak zwolnienie tempa w dniu sesji i możliwość skorzystania z odpoczynku.

Nie jest możliwe zmuszenie osoby poddanej hipnozie do mówienia prawdy. Zahipnotyzowany jest w stanie kłamać. Nie wykona także polecenia sprzecznego z jego wartościami czy osobowością. 

Moje przygotowanie potwierdza Polski Instytut Hipnozy.

Chcesz spróbować?

Umówmy się na pierwszą rozmowę. Przekonasz się, czy oferta hipnoterapii jest dla Ciebie. 

Wypełnij formularz kontaktowy lub przejdź bezpośrednio do umówienia terminu na stronie KONTAKT