Poznaj mnie

Nazywam się Elżbieta Stasiowska.
Psycholog, specjalista psychodietetyki.
Pracuję przede wszystkim z kobietami i pomagam im zaprowadzić ład w sferze jedzenia. Uczę akceptacji i szacunku do własnego ciała.

Czasem pokazuję i towarzyszę w zmianie, oferując sposoby, narzędzia, które ją wspierają. Czasem pomagam odkryć, że można się czuć najlepiej, jak to możliwe w takim ciele jakie masz, teraz. Patrzeć w lustro, aby znaleźć radość w swoim odbiciu. Odzyskać zdrowie i spokój.

Dlatego nie będę Ci proponować restrykcyjnych diet, podsuwać „cudownych” pastylek, obiecywać „gruszek na wierzbie”, bo wiesz to Ty i wiem to ja – te sposoby są nieskuteczne.

Za to...

Podpowiem Ci jak możesz wykorzystać moją wiedzę do swoich potrzeb. Będziemy pracować nad skuteczną, trwałą zmianą Twoich przekonań i nawyków. Poznasz źródła swoich problemów .

Spotkanie ze mną to okazja, abyś poświęciła sobie czas. Tylko i wyłącznie sobie. To Twoje potrzeby, cele, uczucia i doświadczenia będą najważniejsze. Od Ciebie będzie zależało o czym chcesz rozmawiać. Ja natomiast będę Ci towarzyszyć w Twoim procesie zmiany, nieśpiesznie.

Nie obawiaj się, wiem, że początki bywają trudne. Mówienie, często o niełatwych sprawach, budzi różne uczucia.

Ale spotkanie z psychologiem i przyznanie się do tego, że „potrzebuję pomocy” nie jest przejawem słabości i życiowej nieudolności, a raczej świadczy o rozsądku, odwadze, chęci dokonania zmiany i uporządkowania jakiejś sfery życia.

Co jeszcze?

Zaczniesz się zdrowiej odżywiać, w sposób świadomy i z pełnym przekonaniem. Z lekkością będziesz planować, co zjesz jutro czy pojutrze. Nauczę Cię różnych kuchennych trików i prostych rozwiązań, abyś nie musiała godzinami stać w kuchni.

Wiesz… to jest trochę łatwe, a trochę trudne ☺ Jednak  jak się już nauczysz, a potem przyzwyczaisz, to będzie coraz lepiej. Może dzisiaj jeszcze w to nie wierzysz, ale dobro wynikające z uporządkowania Twoich relacji z jedzeniem, przeniesie się także na inne sfery życia.

Do każdego podchodzę indywidualnie, bo każdy jest odrębną i niepowtarzalną jednostką. Każdy ma inny świat, inne doświadczenia, inne przekonania oraz podstawy. Ale też każdy jest dla mnie idealną całością, którą mam za zadanie jedynie oszlifować, bo jego blask już jest tam w głębi – trzeba go tylko wydobyć.

Bo to nie dążenie do nieistniejących ideałów jest sukcesem w życiu, a akceptacja siebie – swojej osobowości, charakteru, charyzmy, przekonań, wartości. Siebie.

I ja Ci w tym pomogę. 🙂

 

Inni o mnie

Droga Pani Elu jesteś prawdziwym skarbem. Dziękuję za profesjonalizm, wiedzę, energię, optymizm, które pomogły mi rozwiązać problemy, nadać bieg życiu. Jedynie dzięki Pani zaangażowaniu i mądrości udało się ruszyć z miejsca i pokonać życiowy marazm. Dziękuję za porady, wskazówki, które miały wpływ na rozwój zawodowy, a także otworzyły świat na innych ludzi.

Mama

Współpracujemy od 2014 r. Elżbieta wspierała proces szkoleniowy blisko 700 wolontariuszy. W swojej pracy wykazuje się dużą wrażliwością i otwartością, podążając za potrzebami osób, z którymi pracuje.

Marta Kukowska

Z nadwagą zmagam się od lat oraz z różnymi dietami. Dzięki Eli odkryłam na czym polega zdrowe żywienie, gdzie robię błędy i jak mogę je wyeliminować. Bardzo szeroka wiedza Eli, kompleksowe podejście oraz kompetencje psychologiczne pomogły mi zrozumieć istotę moich zachowań dotyczących żywienia, zdrowego żywienia - bez konieczności katorżniczej diety, a co za tym idzie regulację wagi. Rekomenduję i polecam w 100%

Kaja Gdowska

Ela uświadomiła mi, że właściwa dieta jest kolejnym etapem dbania o siebie. Ale w jaki sposób to zrobiła! Subtelnie, delikatnie i z wyczuciem. Dobrana przez Nią dieta uświadomiła mi, że jeść zdrowiej to jeść uważniej, ale tak samo smacznie. To od Niej usłyszałam, że to proces, a drobne „wpadki” zdarzają się każdemu J Dzięki temu wspólnie, na spokojnie przechodzimy przez mój proces zmian nawyków żywieniowych. W pracy z Elą niezwykle cenię sobie Jej holistyczne podejście. Dla Niej ważne są wszystkie aspekty życia i dopiero na podstawie zebranych danych ustala metody działania. Fantastycznie ustala priorytety działania. Jest ciepła i uważna. To dobry duch, który rozumie, wspiera i cieszy się z każdego sukcesu 🙂

Izabela Wojciechowska-Tokarzewska