psycholog online

Pomoc psychologiczna online

Pomoc psychologiczna on-line to rozmowy z psychologiem za pośrednictwem Internetu. Najskuteczniejszą formą kontaktu on-line jest wideo rozmowa (z kamerką), ponieważ najbardziej przypomina spotkanie z psychologiem w gabinecie i w taki sposób możesz spotkać się ze mną.

Rozmowy on-line doskonale sprawdzają się dla osób:

  • mieszkających w różnych częściach Polski, gdzie utrudniony jest kontakt ze specjalistą
  • zabieganych, ponieważ nie traci się czasu na dojazdy
  • mieszkających za granicą, ponieważ o swoich emocjach i trudnościach łatwiej rozmawiać w języku ojczystym
  • nieśmiałych, gdy obawa kontaktu bezpośredniego lub strach przed spotkaniem kogoś znajomego w poczekalni poradni utrudniają sięgnięcie po pomoc
  • podróżujących, gdy często zmienia się miejsce pobytu.

 

Czy pomoc psychologiczna online jest skuteczna?

Psycholog online i terapia online jest równie skuteczna jak tradycyjna.

Wiele badań wskazuje jasno, że nie ma różnic pomiędzy kontaktem osobistym, a online jeśli chodzi o efekty terapii. Poniżej propozycje tylko niektórych badań dotyczących tego tematu:

Mimo skuteczności terapii online, nie oznacza to, że jest ona odpowiednia dla wszystkich.

Poważne zaburzenia psychiczne, w tym uzależnienie od substancji psychoaktywnych, ciężka depresja (np. z wcześniejszymi myślami i próbami samobójczymi), czy schizofrenia, zwykle wymagają więcej, niż może zapewnić leczenie online.

Udzielanie pomocy psychologicznej online nie zwalnia osoby, która tą pomoc oferuje z posiadania odpowiednich kompetencji i stosowania tych samych etycznych i profesjonalnych standardów praktyki zawodowej, jakie obowiązują przy kontakcie osobistym.

 

Wady pomocy psychologicznej online

  • Mogą zaistnieć bariery wynikające z problemów technologicznych – przerwane połączenia czy niska jakość połączenia z Internetem– to wszystko wywołuje irytację, która nie sprzyja przyjaznej atmosferze terapii.
  • Bez możliwości interakcji twarzą w twarz terapeuci tracą wskazówki wynikające z mowy ciała i inne, które mogą pomóc im w dobraniu odpowiednich metod pracy.

Czujesz, że powyższa treść jest wartościowa?
Udostępnij ten post dalej!

Te artykuły mogą Cię zaciekawić:

hipnoterapia warszawa

Hipnoza – komu pomaga?

Zastosowanie hipnozy jest bardzo szerokie. Przykładowo, w chirurgii i anestezjologii można korzystać z hipnozy do

psycholog online

Pomoc psychologiczna online

Pomoc psychologiczna on-line to rozmowy z psychologiem za pośrednictwem Internetu. Najskuteczniejszą formą kontaktu on-line jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na bezpłatny NEWSLETTER

* Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach eStasiowka.pl. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.